DRUHÝ DÍL ČESKÉHO POHÁRU V AQUATLONU VE ZLÍNĚ
MORAVIAMAN - 15.03.2013    I    Zobrazena celá zpráva »

V sobotu 16. března se ve Zlíně koná druhý díl Českého poháru v aquatlonu, který pořádá Česká triatlonová asociace. Závod s názvem Moraviaman aquatlon 2013 je vhodný pro amatéry i profesionály, kteří chtějí poměřit své síly v kombinaci disciplín plavání a běhu. Nejzvučnějším jménem ve startovním poli bude nejlepší český ironman Petr Vabroušek.

Ve Zlíně budou junioři, dorostenci a dospělí bojovat na tratích 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. Plaveckou část absolvují závodníci v tamním 25 metrů dlouhém bazénu a start je naplánován na 9:10 hodin. Pět kilometrů běhu pak sportovci poběží na stadionu po tartanu se startem ve 12 hodin.
Závod je určen všem věkovým kategoriím. Žáky mladší sedmi let čeká 200 metrů běhu, žáci od 8 do 11 let budou závodit v kombinaci 100 metrů plavání a kilometr běhu, žáci ve věku 12-15 let pak zdolají 200 metrů plavání a 2 kilometry běhu.
Pořadatelé v čele s ředitelem závodu Jiřím Daňkem se na aquatlon těší a věří, že se do zlínského bazénu najde cestu co nejvíce lidí.
„Jako pořadatelé otrokovického ironmana Moraviaman jsme byli oslovení, jestli bychom neuspořádali také aquatlon. A chytli jsme to lidově řečeno za pačesy a těšíme se na závod. Čekáme přes 150 závodníků. A to i přesto, že se v okolí koná půlmaraton i nějaké běžecké závody. Nebýt této kolize, určitě by to očekávané číslo startujících bylo větší,“ hlásil hrdě ředitel závodu Jiří Daněk.
„Doufáme, že uvidíme i mnoho dětí, protože díky našemu rodákovi Janu Čelůstkovi máme takový slogan Ze zlínského bazénu na olympiádu. Protože právě Honza v místním bazénu začínal a vloni skvěle reprezentoval český triatlon na olympiádě v Londýně,“ připomněl Daněk českého olympionika Jana Čelůstku, který právě ve Zlíně začínal.
První závod Českého poháru se konal v Českých Budějovicích. Po Zlíně se pak seriál postupně přesune do Prahy, Liberce, Jablonce a Rychnova nad Kněžnou.


PROŽEŇTE ŽELEZNÉHO MUŽE VABROUŠKA - ZMĚŘIT SÍLY S NÍM MŮŽETE NA AQUATLONU VE ZLÍNĚ
iHNED.cz - 14.03.2013    I    Číst celý článek »

V sobotu 16. března se ve Zlíně koná druhý díl Českého poháru v aquatlonu, který pořádá Česká triatlonová asociace. Závod s názvem Moraviaman aquatlon 2013 je vhodný pro amatéry i profesionály, kteří chtějí poměřit své síly v kombinaci disciplín plavání a běhu. Nejzvučnějším jménem ve startovním poli bude nejlepší český ironman Petr Vabroušek.

Ve Zlíně budou junioři, dorostenci a dospělí bojovat na tratích 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. Plaveckou část absolvují závodníci v tamním 25 metrů dlouhém bazénu a start je naplánován na 9:10 hodin. Pět kilometrů běhu pak sportovci ... více »


VABROUŠEK BYL V OTROKOVICÍCH ZNOVU SUVERÉNNÍ - ALE SLAVIT NEBUDU, ŘEKL ...
iDNES.cz - 25.06.2012    I    Číst celý článek »

Tady je Vabrouškovo! Tento slogan by měli pořadatelé dlouhého triatlonu Moraviaman v Otrokovicích vyvěsit ještě před startem závodu. Kdykoliv se ho totiž malenovický triatlonista zúčastní, je o vítězi předem jasno.

Přestože mu bude v září už 39 let, letošní 11. ročník vyhrál potřetí v řadě a celkově popáté. "Dříve nebo později mě v Česku někdo porazí. Vítěznou šňůru bych chtěl ale podržet co nejdéle," přeje si Vabroušek, který trať dlouhou 226 kilometrů zvládl v čase 8:41:19 a druhého Slováka Jozefa Vrábela porazil o více než devět minut. Troufnete si odhadnout, jak dlouho bude trvat vaše dominance ... více »


MORAVIAMAN POPÁTÉ OVLÁDL VABROUŠEK
ZLÍNSKÝ DENÍK - 25.06.2012    I    Číst celý článek »

Otrokovice – Svůj pátý start na domácím Moraviamanu proměnil Petr Vabroušek v páté suverénní vítězství. Ani v sobotu při 11. ročníku v Otrokovicích na Štěrkovišti nebylo při dlouhém triatlonu pochyb, kdo je králem zdejších tratí. Skoro by již měli pořadatelé uvažovat o přejmenování závodu na Vabroušekman.

„To raději ne. Rád bych ale tuto šňůru podržel co nejdéle. Dříve nebo později mě ale určitě někdo zde porazí. Kdy to bude? To je věštění z koule. Může to být klidně za rok jako za deset let. Zatím se ale cítím mlád," hlásí závodník z Malenovic, který za svůj úspěch inkasoval od pořadatelů 17 tisíc korun ... více »


VABROUŠEK SE STAL POPÁTÉ KRÁLEM OTROKOVICKÉHO IRONMANA MORAVIAMAN
iHNED.cz - 24.06.2012    I    Číst celý článek »

Petr Vabroušek podle očekávání vyhrál závod Moraviaman. Na tratích ironmana nedal v Otrokovicích soupeřům šanci a suverénně ovládl třetí díl Českého poháru Ford Czechman Tour. Mezi ženami se na první místo prosadila Slovenka Kristína Lapinová.

Do prostoru vodní nádrže Štěrkoviště doběhl Vabroušek s velkým náskokem v čase 8:41:19,3, čímž zaostal za svým traťovým rekordem o dvanáct minut. „Bylo to krásné jako vždycky. Počasí nám přálo, snad jen mohly vydržet mraky. Všichni jsme si to užívali,“ říkal v cíli Vabroušek, který poslední metry závodu proběhl v náručí se svou roční dcerou Věruškou a třináctiletým synem Filipem ... více »


LETOŠNÍ MORAVIAMAN JE REKORDNĚ DOTOVANÝ
ZLÍNSKÝ DENÍK - 22.06.2012    I    Číst celý článek »

Otrokovice – Velmi kvalitní obsazení bude mít tradiční triatlonový podnik Tufo-Moraviaman, jehož 11. ročník odstartuje v sobotu od 7 hodin v Otrokovicích na Štěrkovišti.

Podniku, jehož zaštiťuje hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, by se mělo zúčastnit na dvě stovky jednotlivců a dalších 240 triatletů ve štafetách. Zazávodit si mohou také děti od šesti let. Do prestižní seniorské kategorie se přitom již prezentovali nejen závodníci z Česka, ale i Slovenska, Polska, Maďarska, Německa, Chorvatska, Itálie, Řecka a USA. „K největším favoritům bude určitě patřit obhájce prvenství Petr Vabroušek ... více »


OTROKOVICE PŘIVÍTAJÍ ŽELEZNÉ MUŽE! ZA DVEŘMI JE ZÁVOD MORAVIAMAN
iHNED.cz - 22.06.2012    I    Číst celý článek »

V sobotu 23. června se v Otrokovicích koná Moraviaman, který je mezinárodním závodem v dlouhém triatlonu a zároveň třetím dílem prestižního seriálu Ford Czechman Tour. Na tratích ironmana se triatleti utkají o titul Moraviamana.

Na závodníky čeká dohromady 226 kilometrů plných dřiny a potu. Po 3,8 kilometrech plavání triatlonisté nasednou na kolo a pojedou 180 kilometrů. Rozhodovat se ale bude v závěrečném běžeckém maratonu dlouhém 42,2 kilometru. Závod si získal velkou oblibu mezi diváky i triatlonisty. Není proto divu, že na startu budou také borci z Polska, Slovenska, Rakouska, Chorvatska ... více »


OTROKOVICKÝ REKORD LETOS VABROUŠEK ASI NEPŘEKONÁ - KVŮLI ZMĚNĚ TRATI
iDNES.cz - 22.06.2012    I    Číst celý článek »

Když loni Petr Vabroušek na domácím závodu Moraviaman v dlouhém triatlonu počtvrté triumfoval, polepšil si finančně díky novému traťovému rekordu a pokoření magické hranice osmi a půl hodiny.

Zároveň mluvil napůl žertem o tom, že si čas hlídal, aby rekord nevylepšil až příliš, a mohl tak speciální prémie sbírat i v dalších letech. Na letošním jedenáctém ročníku největšího domácího závodu ale bude Vabroušek nejhodnotnější čas měnit jen stěží. A je v tom nevinně. "Oprava cesty mezi Otrokovicemi a Tlumačovem nás přinutila vrátit cyklistiku na kratší třicetikilometrové okruhy mezi Otrokovicemi, Kvasicemi, Tlumačovem a Kroměříží, které jsme využívali ... více »


MORAVIAMAN: VABROUŠEK ZLOMIL VLASTNÍ REKORD
ZLÍNSKÝ DENÍK - 27.06.2011    I    Číst celý článek »

Otrokovice – Famózní a nezničitelný! Železný muž Petr Vabroušek v sobotním aprílovém počasí dominoval 10. ročníku mezinárodního závodu v dlouhém triatlonu Moraviaman v Otrokovicích a poosmé suverénně triumfoval v mistrovství České republiky.

Malenovický rodák posunul na trati 3,8 km plavání, 180 km na kole a 42,2 km běhu časem 8 hodin a 29 minut hranici loňského vlastního rekordu o dvanáct minut, což je známka evropské extratřídy. „Na této trati je to dobré. Podobné časy padnou málokdy. Navíc tohle není zrovna nejrychlejší trať na kole ani v běhu. Určitě vládne spokojenost,“ pochvaloval si Vabroušek, za nímž doběhl druhý ... více »


MORAVIAMAN: VABROUŠEK KONKURENCI DEKLASOVAL
ZLÍNSKÝ DENÍK - 27.06.2010    I    Číst celý článek »

Otrokovice – Byl favoritem číslo jedna, ale že svému nejbližšímu konkurentovi nadělí v cíli téměř půl hodiny, čekal málokdo. Malenovický železný muž Petr Vabroušek nicméně ovládl suverénním způsobem 9. ročník otrokovického závodu v dlouhém triatlonu Moraviaman a zároveň se stal posedmé mistrem České republiky.

Vše v novém traťovém rekordu – 3,8 km plavání, 180 km cyklistiky a maraton zvládl v čase 8 hodin a 41 minut. „Předvedl světový výkon, nedalo se s ním závodit,“ vysekl Vabrouškovi poklonu stříbrný obhájce Rudolf Cogan. „Sedl mi den po všech stránkách, hlavně plavání a cyklistika. Kluci se budou muset snažit zase za rok ... více »


OTROKOVICE POHLTÍ 8.ROČNÍK TRIATLONOVÉHO MORAVIAMANU
ZLÍNSKÝ DENÍK - 19.06.2009    I    Číst celý článek »

Otrokovice - Kvalitní a již tradiční triatlonový podnik Moraviaman se uskuteční zítra vOtrokovicích. V8.ročníku budou muset startující uplavat na klasických tratích 3800metrů, ujet na kole 180kilometrů a na závěr uběhnout maraton. Víkendový podnik je zároveň iČeským pohárem vdlouhém triatlonu.

Start závodu je v 8.30 hodin v Otrokovicích na Štěrkovišti. Poslední startující se musí dostat do cíle nejpozději o půlnoci, kdy je naplánováno jeho ukončení. „Plavat se bude na třech okruzích v přírodním koupališti na Štěrkovišti. První disciplína navíc bude pro lepší orientaci diváků zpestřena výběhem z vody v každém okruhu ... více »


MORAVIAMAN 2008
ZLÍNSKÝ DENÍK - 21.06.2008    I    Číst celý článek »

Otrokovice - 21 června v 7 hodin odstartoval v Otrokovicích Moraviaman, který je mimo jiné Mistrovstvím České republiky v dlouhém triatlonu. Do závodu se přihlásilo 195 startujích mezi nimi i nejlepší český závodník Petr Vabroušek ... více »


MORAVIAMAN OVLÁDLI SLOVÁCI - VYHRÁL MICHAL KULICH
ZLÍNSKÝ DENÍK - 25.06.2007    I    Číst celý článek »

Otrokovice - Slovák Michal Kulich z Nitry zvítězil v šestém ročníku Moraviaman triatlonu 2007 v Otrokovicích. Kulich během sobotního dne dosáhl v závodu na traťových distancích 3,8 - 180 - 42,2 kilometrů výsledného času 9:24:27,1.

Druhý skončil další zástupce ze Slovenska Karol Džalaj ze Žiliny (9:26:41,0), třetí příčku vybojoval Michal Urbánek (Tri Lamy Brno, 9:50:38,1). Ve stoosmnácti členném startovním poli se dařilo rovněž regionálním triatletům. V konečném účtování totiž bral Martin Rexa (10:27:57,0) patnáctou příčku, Vlastimil Tobolák (oba Author Tufo Ti, 10:39:00,0) získal jednadvacátou ... více »